OrganicMed
Gabinet 1: Gdańsk, ul.Wały Piastowskie 1 (Budynek Zieleniaka), pokój 203 (II piętro)
Gabinet 2: ul.Okólna 2, 82-103 Stegna
tel. 509 672 112
email: info@organicmed.pl
Walka z rakiem - terapia Gersona

 

 

Doktor Max Gerson (1891-1956)

 
 
 
 
genialny lekarz i naukowiec, który już 80 lat temu odkrył przyczyny powstawania raka, opisując je jako zespół uszkodzenia tkanek wynikający z zaburzenia równowagi sodowo-potasowej na poziomie komórkowym, postępującą toksemię organizmu oraz permanentny niedobór składników odżywczych. Dr Gerson określił raka jak chorobę całego organizmu, a nie poszczególnych jego organów. Na bazie swoich odkryć, po ponad 35-ciu latach klinicznych doświadczeń, opracował Terapię Gersona - skuteczną, naturalną, niespecyficzną terapię antynowotworową, nakierowaną na usuwanie przyczyn, a nie skutków choroby. Terapia znana jest głównie z ponad 30-to letniego pasma sukcesów w walce z wieloma rodzajami raka, jednak równie dobrze radzi sobie z innymi przewlekłymi dolegliwościami, m.in.: cukrzycą, chorobami serca, chorobami reumatycznymi czy nadciśnieniem. Choć współcześnie klasyfikuje się je zazwyczaj jako nieuleczalne choroby cywilizacyjne proponując zwykle jedynie objawowe leczenie, to Terapia Gersona oferuje inne podejście: jest potężnym, naturalnym narzędziem w walce z nowotworami i ponad 50 innymi chorobami - zwalcza przyczyny tych schorzeń i odbudowuje cały organizm, pomagając pacjentom w powrocie do zdrowia i unikaniu chorób w przyszłości.
 
Czym jest terapia Gersona?
to alternatywna metoda zwalczania wielu chorób, najbardziej znana z sukcesów w walce z rakiem. Tam gdzie klasyczna medycyna oferuje zazwyczaj objawowe leczenie, Terapia Gersona oferuje całkowicie inne podejście. Holistyczne podejście Terapii Gersona nie ogranicza się, tak jak większość klasycznych czy naturalnych metod do leczenia indywidualnych symptomów choroby, ale traktuję organizm jako jeden całościowy mechanizm w którym każdy z elementów pełni istotną rolę i jest powiązany z wszystkimi innymi. Terapia nakierowana jest na usuwanie przyczyn chorób a nie tłumienie ich skutków. Działa poprzez rekonstrukcję naturalnych, potężnych systemów obronnych organizmu, które aktywują jego zdolność do samoleczenia, nie wywołując przy tym skutków ubocznych. Opiera się na świeżym, ekologicznym pożywieniu, sokach owocowo-warzywnych, starannie dobranej suplementacji, lewatywach z kawy i całościowej detoksykacji organizmu; wszystko to w celu przywrócenia naturalnej zdolności ciała do samoleczania. Niezmierna obfitość składników odżywczych dostarczana codziennie w postaci świeżo wyciśniętego soku z organicznych owoców i warzyw, zapewnia organizmowi ogromną dawkę enzymów, witamin, minerałów i składników odżywczych. Substancje te rozbijają chore tkanki, podczas gdy lewatywy pomagają w usuwaniu z wątroby toksyny zgromadzonych w organizmie na przestrzeni całego życia.
 
Informacje pochodzą z książki Charlotte Gerson i Beata Bishop:"Metoda doktora Gersona. Leczenie raka i innych chorób przewlekłych".
Żródło http://terapiagersona.com.pl/
 
W dobie wszechobecnych wyciskarek do soków, terapia Gersona nie nastręcza obecnie wiekszych problemów. Jedynie od nas zależy, czy dalej pozwolimy na zanieczyszczanie naszego organizmu.
Jak wygladałby nasz dom, gdybyśmy nie robili w nim od czasu do czasu generalnych porządków? Podobnie jest w naszym organizmie. Tylko oczyszczanie i dostarczanie odpowiedniego pożywienia pozwoli nam zachować zdrowie. 
W dzisiejszych czasach, mimo spożywania ogromnych ilości pożywienia, nasze organizmy są niedożywione. Niedobory aminokwasów, witamin, minerałów, mikroelementów i enzymów doprowadzają nas na skraj choroby, a często przykuwają  do szpitalnych łóżek. Czas więc coś zmienić. Nie przejmujcie się, że warzywa i owoce dostępne w sklepach są przesycone chemią i nawozami. Na pewne zjawiska nie macie wpływu. Jest super, jeśli możecie uprawiać je we własnym ogródku. Lecz jeśli macie dostęp jedynie do produktów ze sklepu, to wypicie tak dużej ilości soku i tak oczyści wasz organizm. 
Jeśli jeszcze do tej terapii dołaczycie herbatki ziołowe z pokrzywy,przetacznika, nagietka i krwawnika w ilosci 1 litra dziennie, oczyścicie dodatkowo krew, watrobę i limfę.
Nie należy zapominać, ze jest to jedna z terapii. Z całą pewnością najmniej inwazyjna i najtańsza.
 
 
 
 
 
Doradztwo żywieniowe Diagnostyka Odżywienia Organizmu