OrganicMed
Gabinet 1: Gdańsk, ul.Wały Piastowskie 1 (Budynek Zieleniaka), pokój 203 (II piętro)
Gabinet 2: ul.Okólna 2, 82-103 Stegna
tel. 509 672 112
email: info@organicmed.pl
Metody diagnostyczne
METODA  VOLLA
W naszej diagnostyce stosujemy badanie EAV (skrót od Elektroakupunktura metodą Volla). Opracował je w latach 50-tych  XX wieku niemiecki lekarz Reinhold Voll, jako metodę diagnostyczno-terapeutyczną. Pracując w zawodzie lekarza, szybko zauważył on, że to czego nauczył się na studiach medycznych, nie jest efektywne w leczeniu wielu schorzeń. Poszukując przyczyn chorób, szukał też nowych metod diagnostycznych mogących je wykryć.
Opracował test elektrodermalny, udoskonalony w następnych latach przez wielu specjalistów, polegający na pomiarze przewodnictwa  prądu w konkretnych punktach skóry, tzw. punktach biologicznie aktywnych (BAP), odpowiadających poszczególnym narządom.

Co daje mi metoda Volla?
Wykrycie przyczyn chorób i złego samopoczucia, a w rezultacie możliwość zaplanowania skutecznej terapii.
Wiele chorób nie powstaje w ciągu kilku dni – ich pojawienie się jest rezultatem kilku, kilkunastu lat stopniowych zmian w organizmie. Wielu ludzi sądzi, że choroba zaczyna się dopiero, gdy pojawiają się jej objawy. Jest to błędne założenie. Test metodą Volla pozwala wykryć chorobę na długo przed wystąpieniem symptomów chorobowych. W przeciwieństwie do testów medycyny akademickiej, które wykrywają chorobę dopiero, gdy objawiają się jej rezultaty, pozwala przewidzieć rozwój choroby i podjąć skuteczne leczenie zapobiegawcze. Pozwala wykryć choroby lub predyspozycje do nich zanim ujawni się ich pełny obraz kliniczny.
Zatem  metoda Volla  (EAV) umożliwia w krótkim czasie nie tylko przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, lecz także zaplanowanie niezbędnej, skutecznej terapii.

 

Przeciwwskazania:
 • Wszczepiony rozrusznik serca
 • Znaczne uszkodzenia skóry
 • Kobiety w ciąży (z przyczyn prawnych)

Uwaga!
Wszystkie działania podjęte w celu oceny stanu organizmu oraz przeprowadzone kuracje oczyszczające i regeneracyjne nie mogą zastąpić fachowej porady lekarza. Nie mogą też wpływać na samowolne odstawienie lub ograniczenie dawki leków zaordynowanych przez lekarza prowadzącego.  Działania służące poprawie stanu organizmu przeprowadzone w gabinetach Organic Med są formą wspomagania organizmu i profilaktyki. Poprawa samopoczucia, która następuje w wyniku tych działań, może powodować konieczność zmniejszania dawek przyjmowanych leków farmakologicznych, ale          
TYLKO ZA ZGODĄ I POD KONTROLĄ LEKARZA PROWADZĄCEGO.

VEGATEST (WRT, VRT, Test Obciążenia Organizmu)
Twórcą tej metody  jest niemiecki lekarz  prof. Helmut Schimmel (uczeń dr R.Volla). Wykorzystał on doświadczenie Franza Morella i Ericha Raschego (twórców podstaw metody biorezonansu magnetycznego i terapii MORA) oraz Reinholda Volla . Ponad 15-letnie badania  Schimmela i jego zwolenników zmieniły tę metodę w nadzwyczaj skuteczny sposób diagnozowania.
Możliwości diagnostyczne są podobne, jak przy metodzie Volla. 

Vega-Test jest najskuteczniejszą i najbardziej precyzyjną techniką wykrywania obecności pasożytów, bakterii chorobowych, wirusów oraz grzybów w organizmie Pacjenta.

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że źródłem zarażenia może być wózek sklepowy, klamka, uchwyt w tramwaju, podanie sobie rąk podczas powitania, pieniądze, poręcz na schodach, słuchawka telefonu itp. Ulubionym miejscem ich „pobytu” są jelita. W miejscu zalegania gnijących resztek pokarmu czują się najlepiej. Stamtąd za pomocą krwi i limfy przedostać się mogą praktycznie do każdego organu w naszym ciele, nawet do mózgu.

Wiarygodność  klasycznych  badań  w  kierunku  pasożytów:
Badanie kału 12-20%
Badanie krwi 55% (przy inwazji)
Metoda Volla, Vegatest  do 99,5% (pod warunkiem prawidłowego przygotowania sie pacjenta)

Polecamy serię filmów na   www.youtube.pl   pod tytułem  „Obcy wewnątrz nas”.

EXPRESS   TEST  (Scaning)- NIE SŁUŻY DO WYKRYWANIA PASOŻYTÓW!!
Pozwala w przeciągu 3 minut przeprowadzić testowanie i ocenić:
 
 • stan układu pokarmowego (wątroby, woreczka żółciowego, dysfunkcji trzustki, żołądka, jelit)
 • stan układu oddechowego (jama nosowo-gardłowa, tchawica, płuca)stan układu moczowo-płciowego (nerki, moczowody, pęcherz moczowy, cewka moczowa, macica, jajniki, )
 • stan układu sercowo-naczyniowego (krążenie w tym mózgowe)
 • stan układu endokrynnego (tarczyca, trzustka, nadnercza)
 • stan układów immunologicznego i limfatycznego
 • stan układu oporowo-ruchowego (kręgosłup i stawy),rozpoznać zakłócenia w różnych organach, systemach organizmu;
 • stan organów głowy
 • stan energetyczny Pacjenta w danej chwili
 
Doradztwo żywieniowe Diagnostyka Odżywienia Organizmu